Городоцька сільська рада
Рівненського району Рівненської області

Відновив роботу Городоцький інклюзивно-ресурсний центр

NoneNoneNoneNoneNoneNoneNoneNone

З 25 січня, після звершення посилених карантинних обмежень, розпочала  свою роботу комунальна установа «Городоцький інклюзивно-ресурсний центр».

Нині тут працюють практичні психологи, вчитель-логопед, дефектологи, олігофренопедагог, вчитель-реабілітолог.

Розташований інклюзивно-ресурсний центр у місті Рівне, вул. Соборна 195, на першому поверсі адмінбудівлі.

Мета роботи установи – надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження дітей із особливими освітніми потребами від 2 до 18 років.

«У нашому інклюзивно-ресурсному центрі обладнано кабінет лікувальної фізкультури, вчителя-логопеда, 2 кабінети практичних психологів, кімната спільних засідань, окремий санвузол із дотриманням вимог інклюзивності для дітей з інвалідністю. Наявна у центрі і єдина у Рівненській області ресурсна кімната, де проводяться заняття з дітьми, що мають особливі освітні потреби. Тут розміщено куточок соціально-побутової адаптації, простір для психічного та фізичного розвантаження, групової та індивідуальної роботи.», – розповіла директор комунальної установи  Валентина Альошко.

Працівниками центру надаються психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям, шляхом проведення індивідуальних та групових занять при установі. Крім того, фахівці забезпечують виконання колекційного супроводу дітей, інклюзивного навчання у закладах загальної середньої та дошкільної освіти, та здійснюють педагогічний патронаж для хворих діток. Всі заняття – безкоштовні.

Всі кабінети центу облаштовані спеціальним та ігровим розвиваючим обладнанням, дитячими меблями, комплектами дидактичних матеріалів, розвиваючими матеріалами, наочними матеріалами для розвитку мовлення та пізнавальних процесів, дерев’яними пісочницями для сухого та кінетичного піску з підсвіткою.

Довідково:

Комунальна установа «Городоцький інклюзивно-ресурсний центр» є правонаступником комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Рівненської районної ради, який у грудні минулого року був переданий із спільної власності територіальних громад Рівненського району у комунальну власність територіальної громади сіл Городоцької сільської ради.

Комунальною установою укладені договори про співпрацю із усіма закладами загальної середньої освіти району, комунальним підприємством «Рівненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Рівненської районної ради, службою у справах дітей Рівненської районної державної адміністрації та управлінням соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації.

Городоцький інклюзивно-ресурсний центр надає послуги не лише мешканцям Городоцької сільської ради, а і дітям з інших територіальних громад.